Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés - Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés -

A weboldalkészítés során rengeteg apró buktató akad, amik később nagy fejfájást okozhatnak. Összegyűjtöttem tíz gyakori hibát, amiket Ferencvárosban és környékén is sokszor látok, valamint tippeket, hogyan kerüld el őket.

1. Gyors megoldások csapdája
Sokszor az „express indulás” a cél, de ha sablonos plugineket pakolsz fel kapkodva, hosszú távon csak lassulás és instabilitás lesz az eredmény. Inkább szánj időt a minőségi kódra.

2. SEO-barát struktúra hiánya
Ha nem tervezed meg előre az URL-eket, meta elemeket és a belső linkelést, hiába van szép dizájn, a keresők nem fogják megtalálni a honlapod. Csoportosíts kulcsszavak szerint, készíts logikus oldalfát.

3. Reszponzív elrendezések mellőzése
Desktopon lehet szép és egyedi a design, de ha mobilon összecsúsznak a blokkok, a látogatók hamar továbbállnak. Teszteld különböző készülékeken, használd a media query-k átlátható rendszerét.

4. Átláthatatlan díjszabás
Ha a megrendelők nem értik, mi miért kerül pénzbe, könnyen bizalmatlanná válnak. Részletezd a szolgáltatásokat, különíts el alapszintet és extra modulokat.

5. Kliensoldali optimalizálás elhanyagolása
Túl nagy képek, felesleges JavaScript-függőségek, lassú betöltés – mind-mind rontja a felhasználói élményt és a Google rangsorolását. Kompresszió, cache-elés, aszinkron betöltés kell.

6. Biztonság és GDPR
Nem elég csak felrakni egy SSL-tanúsítványt. Frissíts rendszeresen a bővítményeket, érdemes WAF-ot és érvényes adatvédelmi tájékoztatót is alkalmazni. A sütikezelés legyen világos, és kérj valódi hozzájárulást a látogatóktól.

7. Gyakori hibák félrevezető visszajelzésekkel
Ha nem kapsz utólagos pozitív visszajelzést, ne hagyd annyiban. Teszteld A/B-vel a gombokat, űrlapokat, és kínálj kis jutalmat a kitöltőknek.

8. Integrált blog és e-shop hiánya
Egy jól beállított WordPress vagy más CMS lehetővé teszi, hogy a blogbejegyzéseken keresztül forgalmat tereld a webshopba. Ne különítsd el teljesen a két funkciót, legyen közös tartalomstratégia.

9. UX audit tippek mellőzése
Rendszeresen végezz felhasználói teszteket: olvasd el a szemkövető elemzést, nézd, hol akadnak el a látogatók. Egy-egy apró változtatással is javíthatsz a konverzión.

10. Frissítések elhanyagolása
A domain, tárhely, bővítmények és sablonok frissítései nélkül sebezhetővé válik az oldal. Állíts be automatikus mentéseket, hogy hiba esetén gyorsan visszaállhass mindent.

Ezekre odafigyelve gördülékenyebben veheted fel a versenyt a ferencvárosi piac résztvevőivel, és valóban professzionális weboldalt adhatsz ki a kezedből. Sok sikert a fejlesztéshez!

Kezdjük el a közös munkát!

Foglalj hozzánk időpontot egy ingyenes, kötelezettségmentes online konzultációra, ahol megismerhetjük egymást és a projekted részleteit. 

Alig várjuk, hogy találkozzunk!