Weboldal készítésekor Kispesten is gyakori, hogy a lendületben elkövetett hibák később komoly pluszmunka- és költségráfordítást okoznak. Íme tíz olyan buktató, amit érdemes már a kezdeti fázisban elkerülni.
1. Tervezés kihagyása
Az ötletmegbeszélést ne skippeld! Pontos specifikáció nélkül könnyen összefuthatnak a fejlesztők és az üzleti elvárások. Foglald táblázatba a főbb funkciókat, és határozd meg a mérföldköveket.
2. Gyors, átgondolatlan fejlesztés
Bár a startupoknál a „time-to-market” kulcsfontosságú, a túlhajtott sprint végén hibahegynél találod magad. A túl sok kompromisszum gyenge kódot eredményez, amit később nehezebb javítani.
EXCELLENT Based on 8 reviews imre balog2024-07-18Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Félbehagyott lapot fejezett be nekünk. Szakértelemmel, türelemmel (hozzánk kell is) 🙂 profizmussal fejezte be a projektet. Mindenkinek javasolni tudjuk ! magyarország evvk2024-07-18Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Imre Balog2024-07-18Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Máté a legjobb, legtürelmesebb EVER. Pontos, olcsó és profi . Mindenkinek csak ajánlani tudom. Zsuzsi Kovács2024-07-17Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Csak ajánlani tudom Őket, a mai napig segítőkészek, hogyha bármi kérdésem lenne. Tamas Burtics2024-05-08Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Normális megbízható kis csapat. Odafigyelnek arra hogy mit kér az ember. Nem sajnálják az időt a terméked megtanulására. Csak ajánlani tudom Őket! KRISZTINA DR. HORVÁTH2024-05-01Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Fogorvosi rendelőm weboldalának elkészítésére, valamint online hirdetéseim kezelésére kértem fel Mátéékat. Nagyon elégedett vagyok a munkájukkal, gyorsan és igényesen dolgoznak, a kapcsolattartás pedig egyedülálló. Tünde Sindel2024-05-01Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Profi munkát végeztek, nagyon elégedettek voltunk! Éva Ottné Békefi2024-05-01Trustindex verifies that the original source of the review is Google. Weboldalamnak szükségessé vált megújítása, amire a PM Solutions csapatát kértem fel. Profin, az igényeimet szem előtt tartva készítették el új weboldalamat. Nagyon elégedett vagyok a munkájukkal, valamint a sok plusz segítséggel, amit kaptam tőlük. Jó szívvel ajánlom őket! EDETO bútor és matrac szaküzlet Pécs
3. SEO és UX optimalizálás mellőzése
Ha nem figyelsz a keresőbarát tartalomra és a felhasználói élményre, a látogatók gyorsan elhagynak. Jó struktúra, szemantikus címkék, gyors betöltés és konverzióbarát gombok: ezek elengedhetetlenek.
4. Reszponzív kialakítás elfelejtése
Kispest összlakossága mobileszközről böngészik? Számolj ezzel! Ha nem skálázódik a dizájn különböző képernyőkre, rengeteg felhasználót veszítesz.
5. Frontend és backend gyenge integrációja
Amikor a dizájner máshogy képzeli a felületet, mint ahogy a backendet felépíted, adatvesztés vagy hibás renderelés lesz a vége. Tarts közös meetingeket és használj API-specifikációt (OpenAPI, GraphQL).
6. Biztonsági frissítések elhanyagolása
Elavult könyvtárak, verzió nélküli pluginok – a támadók gyorsan kihasználják. Futtass rendszeresen sebezhetőség-ellenőrzést és tarts karban minden függőséget.
7. Költséghatékonyság figyelmen kívül hagyása
Startupként minden forint számít. Válassz felhőalapú szolgáltatást, amelyek skálázhatóak, és csak annyit fizetsz, amennyit használsz. Kerüld a felesleges licencdíjakat.
8. Lassú vagy kockázatos migráció
Ha hirtelen át akarsz költözni más szerverre vagy új CMS-re, simítsd ki a lépéseket staging környezettel. Így nem borítja fel a működést egy éles, teszt nélküli switch.
9. Automatizált tesztelés kihagyása
A manuális QA túl sok időt vesz igénybe és emberi hibára épül. CI/CD pipeline-ba épített unit, integrációs és end-to-end tesztek védik meg a funkciókat a regressziótól.
10. Folyamatos iteráció és monitoring elmaradása
Egy kész honlap élő szervezet: használj analitikát, hibajelentő rendszert és feedback-csatornát. Csak így látod, hol kell finomhangolni az új igények szerint.
Ha ezeket a lépéseket követed, gördülékenyebb lesz a fejlesztés, és a végeredmény mind a Kispestiek, mind a globális látogatók számára élvezetes, gyors és biztonságos marad.