Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés - Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés -

Ha a pesterzsébeti weboldalad lassú, nemcsak a látogatók menekülnek el, de a Google is hátrébb sorol a találati listán. Íme tíz gyakori hiba, amit könnyen kijavíthatsz.

1. Túlméretezett képek
Ha nagy felbontású fotókat töltesz fel, az oldal sokáig tölt be. Használj képtömörítést (pl. TinyPNG) vagy automatikus átméretezést, így pár kattintással csökken a fájlméret.

2. Hiányzó böngésző-cache
A böngésző cache tárolja az ismétlődő erőforrásokat. Ha nincs beállítva, a felhasználók minden oldalbetöltéskor újra letöltik a képeket, stíluslapokat és szkripteket. Állíts be megfelelő lejárati időket.

3. Render‐blokkoló JavaScript és CSS
Ha a szkriptek és stíluslapok a fejléchez kerülnek, megállítják a tartalom megjelenítését. Mozgasd át a nem kritikus kódot az oldal aljára, vagy használj aszinkron betöltést.

4. Lassú szerverválaszidő
Egy túlterhelt vagy távoli szerver akár másodpercekre is lassíthatja az oldalbetöltést. Válassz gyors tárhelyet, és optimalizáld az adatbázisod.

5. Nem használsz CDN-t
A tartalomszolgáltató hálózat (Content Delivery Network, CDN) földrajzilag közelebb hozza a fájlokat a felhasználóhoz. Így Pesterzsébeten és bárhol máshol is gyorsabb lesz az oldal.

6. Nem tömöríted a fájlokat
A Gzip vagy Brotli tömörítés akár 70–80%-kal csökkentheti a HTML, CSS és JavaScript méretét. Kapcsold be a szervered vezérlőpultján vagy egy bővítmény segítségével.

7. Felesleges bővítmények és modulok
Minden extra kód lassít. Távolítsd el a használaton kívüli plugineket, és próbálj meg minél kevesebb, de jól karbantartott kiegészítőt használni.

8. Diagnosztikai eszközök mellőzése
Eszközök, mint a Google PageSpeed Insights, a GTmetrix vagy a webpagetest.org segítenek feltérképezni a gyenge pontokat. Rendszeresen ellenőrizd velük a weboldalad sebességét.

9. A/B tesztelés kihagyása
Nem elég az optimalizálás, az eredményeket mérni is kell. A/B tesztekkel kiderül, hogy valós környezetben melyik beállítás hozza a legnagyobb javulást.

10. SEO- és UX-hátrányok figyelmen kívül hagyása
A lassú oldal rossz felhasználói élményt és magas visszafordulási arányt eredményez. A Google bünteti, a látogatók pedig elpártolnak. Optimalizálj mind kód, mind tartalom szintjén!

Profik tippje: mindig készíts biztonsági másolatot, és apró lépésekben változtass, hogy mindig tudd, mi működik. Ha ezekre odafigyelsz, Pesterzsébeten is villámgyors lesz a weboldalad.

Kezdjük el a közös munkát!

Foglalj hozzánk időpontot egy ingyenes, kötelezettségmentes online konzultációra, ahol megismerhetjük egymást és a projekted részleteit. 

Alig várjuk, hogy találkozzunk!