Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés - Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés -

Az interneten böngészve könnyen találkozhatsz olyan weboldalakkal, amik „vírusosak”: nem feltétlenül a klasszikus számítógépes vírusról van szó, hanem rosszindulatú kódról, amely például kártevőt próbál letölteni abba a gépedbe, amin épp nézelődsz. Ha Angyalföldön, például a környék kávézóiban vagy coworking irodáiban használod a wi-fit, észreveheted, hogy egyes honlapok furán viselkednek. Íme néhány jól nyomon követhető tünet, amit érdemes komolyan venni.

1. Lassú betöltés és folyamatos újratöltés
Ha egy lap jó kapcsolattal is szinte végtelenül próbál betöltődni, vagy másodpercenként újraindul a folyamat, az gyanús. Ilyenkor a háttérben futó kártevők forgalmat generálhatnak, ami megakasztja a lap megjelenését, te pedig csak bambulsz a „loading” feliratot.

2. Ismeretlen felugró ablakok (pop-upok)
Minden oldalnál idegesítőek a reklámok, de a hirtelen, több rétegben megjelenő felugró ablakok, amelyekre kattintva esetleg jogosnak tűnő üzeneteket látsz (például „rendszerfrissítés késik” vagy „vírushack észlelve”), már intő jel lehet. Ne kattints rájuk, inkább zárd be a böngészőt.

3. Automatikus átirányítás más URL-re
Ha egy gomb vagy link helyett teljesen más oldalon találod magad – különösen olyan webhelyen, amit sosem kértél –, nagy eséllyel valamilyen redirekciós kártevő van jelen. Ez főleg akkor jelentkezik, ha rendszeresen ugyanarra a lapra tévedtél, és hirtelen új domainre kerülsz.

4. Gyanús kódok és ismeretlen fájlok
Fejlesztőként vagy haladó felhasználóként a böngésződ fejlesztői konzoljában nézd meg, futtat-e ismeretlen JavaScript-et a weblap. Ha a kód láthatóan tömörített, olvashatatlan, és valamilyen távoli szerverrel kommunikál, csupa ismeretlen karakterláncokkal, nagy valószínűséggel rosszindulatú.

5. Böngészői figyelmeztetések és feketelistázás
A Chrome, a Firefox vagy az Edge könnyen felismeri a kártékony oldalakat: ha piros képernyővel tilt le, vagy a Google Search Console Security Issues jelzést küld, ne győződj meg róla kétszer: menj el onnan azonnal, és ne adj meg semmilyen személyes adatot.

Mit tehetsz? Tartsd naprakészen a böngésződ és a védelmi plug-ineket, használj megbízható vírusirtót, és rendszeresen ellenőrizd a honlapjaidat (ha saját oldalt üzemeltetsz Angyalföldön vagy bárhol máshol). Ha gyanús tünetet észlelsz, fordulj szakemberhez, vagy legalább szüntesd meg a hekkelt bővítményeket. Így biztonságban tarthatod magad és adataidat, és élvezheted a net nyújtotta lehetőségeket gondtalanul.

Kezdjük el a közös munkát!

Foglalj hozzánk időpontot egy ingyenes, kötelezettségmentes online konzultációra, ahol megismerhetjük egymást és a projekted részleteit. 

Alig várjuk, hogy találkozzunk!