Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés - Weboldal készítés - Digitális Marketing - PPC Kampánykezelés - Google Ads hirdetéskezelés - Facebook hirdetéskezelés -

Rózsadombon sok kis- és középvállalkozó szeretne olcsón, de minőségromlás nélkül jelen lenni az online térben. A „csináld magad” (DIY) platformok és a szakértői szolgáltatások között válogatva könnyen elbizonytalanodsz: hol spórolsz, és hol jönnek a rejtett költségek vagy a kompromisszumok? Nézzük meg a legfontosabb szempontokat!

Minőség megőrzése és költségmegtakarítás
DIY platformok (például Wix, Squarespace, WordPress.com) havi díja általában 5–15 ezer forint körül mozog. Elsőre csábító: sablonokból gyorsan összeállíthatsz egy viszonylag profin kinéző oldalt, a költségek átláthatók, előre látod, mennyit fizetsz havonta vagy évente. Viszont ha extra funkciót, egyedi dizájnt vagy nagyobb tárhelyet szeretnél, könnyen kitolhatod a keretet.

Átlátható költségszerkezet
A DIY platformoknál a díjszabás lapos: alapszolgáltatás, prémium csomag és néhány bővítmény. Nincs mélyebb árajánlatolás, nincs alkudozás. Ezzel szemben a szakértői megoldásoknál – legyen szó egyéni webdesigner vagy ügynökség munkájáról – általában projektalapú díjban állapodtok meg. Ez lehet rugalmasabb, de előfordulnak pluszköltségek designmódosításra, kiegészítő pluginokra, karbantartásra.

SEO-barát beállítások és express indulás
DIY platformoknál a keresőoptimalizálás alapvető funkciói (meta címek, alt-címkék, URL-szerkesztés) a legtöbb csomagban benne vannak, így percek alatt elindíthatod az oldalt. Ha viszont haladó SEO-taktikákat, strukturált adatokat vagy komplex kulcsszóstratégiát szeretnél, egy szakértővel gördülékenyebben dolgozhatsz, és hosszú távon jobb eredményt érhetsz el.

Gyakori kompromisszumok
DIY rendszereknél előfordulhatnak dizájnkorlátok, nehezebb az egyedi animáció, a speciális funkciók (pl. egyedi fizetési modul, CRM-integráció). Ha vállalkozásod komplexebb igényeket támaszt, a szakértő egészen testreszabott megoldást kínál, bár cserébe többet fizetsz.

Biztonság, GDPR és karbantartás
A platformok folyamatosan frissítik magukat, de neked kell követni a GDPR-előírásokat, adatkezelési tájékoztatót készíteni, SSL-t beállítani. A szakértő viszont vállalhatja a teljes biztonsági és jogi megfelelés menedzselését, így nyugodtabb lehetsz.

Reszponzív funkciók, integrált blog és kapcsolatfelvétel
Mindkét megoldás kínál mobilbarát sablonokat, beépített blogmotort és űrlapkészítőt. A DIY változatnál azonnal használod ezeket, míg szakértői projektben gyakran kifinomultabb designnal, automatikus hírlevélküldéssel vagy CRM-csatlakozással gazdagítható az oldal.

Összegzés
Ha viszonylag egyszerű, gyorsan elindítható és költséghatékony megoldást keresel, a DIY platformok jó választás Rózsadombon is. Ha azonban fontos számodra az egyediség, a komplex funkciók és a teljes körű szakértői támogatás, érdemes profi webdesignerhez fordulni. Döntsd el, melyik kompromisszumot vállalod szívesebben!

Kezdjük el a közös munkát!

Foglalj hozzánk időpontot egy ingyenes, kötelezettségmentes online konzultációra, ahol megismerhetjük egymást és a projekted részleteit. 

Alig várjuk, hogy találkozzunk!